Forum Rowerowy Kampinos

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Urodziny Rowerowego Kampinosu.

Autor Wątek: Skarpety uciskowe  (Przeczytany 1290 razy)

jarek

• Administrator
  • Hero Member
Skarpety uciskowe
« dnia: Grudzień 18, 2014, 08:50:03 pm »

Okazało się, że mój problem z żyłami jest dosyć poważny i dzisiaj kupiłem skarpety uciskowe. Ulga niesamowita. Polecam.

Gosia

• Full Member
Odp: Skarpety uciskowe
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2014, 01:42:27 am »

:) mając 40% w miarę sprawnego krażenia w jednej nóżce, a ok.60 % w drugiej - też polecam.

oczywiście pończochy są bardziej... ciekawsze, seksowne i "zdrowsze" ale na rower się niestety nie nadają  :-\
tak więc pozostają szkolne podkolanówki

jarek

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2015, 09:30:13 pm »

Skarpety już zmienione. Teraz mam wersję medyczną a nie sportową - 2 klasa ucisku. Pan, który mi je sprzedawał twierdził, że sportowcy też z nich korzystają - i jest to ( jeszcze ) legalne. Tylko jest jeden problem - czas założenia na jedną nogę kilka minut  8) .

Mihau

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2015, 08:46:01 pm »

Też kupiłem przy okazji zakupu butów. Na razie jeden bieg w nich zrobiony więc nie wiem czy jakieś pozytywne efekty będą widoczne.... Ale uciskaja fajnie :)

Gosia

• Full Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2015, 02:52:34 am »

No tak- innym polecam, a sama ostatnio...
Przyznaję, że najbardziej  zniechęca czas ubrania powyższych w poziomie ;)
ale można się do tego przyzwyczaić .. nie zwracając na to specjalnie uwagi, mocno wierząc, że jest efekt i że jest to jedyny słuszny sposób na przeżycie  ;)

a tak a propos - chyba Jarku trzeba bardziej radykalnej metody likwidacji problemu, żeby zdążyć choćby do Trophy

jarek

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2015, 09:04:13 am »

Dwóch  lekarzy mówi to samo. Ponieważ się poprawia, to im wierzę. Właśnie zmieniam lek z zastrzyków na pastylki. O operacji nikt nie mówił. Ja nie pytałem. Miałem trochę szczęścia, że mnie mocno zabolało i pojechałem do szpitala. Zakrzepica nieleczona lubi się przenieść z nogi do góry i wtedy jest słabo - vide Kamila Skolimowska . Na razie robię różne badania i zobaczymy. U mnie może to być sprawa genetyczna, bo mama ma z tym kłopoty.
Myślę, że skarpety uciskowe warto nosić. Sprzedawca twierdził, że te medyczne kupują u niego tenisiści i sobie chwalą. Jeszcze jedna sprawa to marznięcie nóg w tych skarpetach. Bałem się, że może być z tym problem, ale jak na razie - po dwóch próbach przy temp. 0 +3 stopnie nie jest gorzej niż bez nich. Na mróz -8 bałem się wyjść.

Gosia

• Full Member
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2015, 09:33:26 pm »

no to Jarku miałeś dużo szczęścia, zakrzepica nieleczona to nie tylko pomost, ale czasem szybki ślizg w inną czasoprzestrzeń..
U mnie nie genetyka, całe życie przejeżdziłam na rowerze, ciagle w ruchu, a jednak..

Problem marzniecia stópek - niestety w skarpetach nie do pokonania  :-\
zresztą jak to u 100% kobiety - też i bez powyższych istnieje ;)

zabiegu nie należy sie bać - krótki, zwięzły (dwa nacięcia) i po problemie, a potem tylko motywacja do ruszania się, żeby sobie dobre krążenie oboczne/zastępcze wytworzyć ;)

tomke bobo

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 01, 2016, 02:49:06 pm »

i ja kupiłem dziś podkolanówki (póki co tylko jedną parę bo zabrakło rozmiaru).