Forum Rowerowy Kampinos

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Urodziny Rowerowego Kampinosu.

Autor Wątek: Bodzentyn  (Przeczytany 53 razy)

jarek

• Administrator
  • Hero Member
Bodzentyn
« dnia: Sierpień 21, 2017, 01:52:58 am »

Działo się. Prognoza tym razem się nie sprawdziła i padało cały czas. Chociaż może to i lepiej, bo przynajmniej błoto się nie kleiło jak na ostatnim etapie MTBCH 8). Na start założyłem wiatrówkę - miałem zdjąć tuż przed startem, ale nie było za ciepło a potem padało, czasami mocno i tak dojechałem w niej do mety  8). Na szczęście nie było tak ziomno jak w Zabierzowie, czy Piwnicznej. W 'dużych' górach jednak błoto jest inne - zbiera się głównie na płaskim a dzisiaj było tego sporo. Kałuże były konkretne i kilka razy po osie się jechało, a niektóre dziewczyny robiły sobie błotne kąpiele  ;). Na szczęście Mazi puścił obydwa dystanse ( Master i Fun ) razem ale i tak 49 km jechałem ponad 4 godziny. To trochę wina napędu, który mocno zaciągał na małej zębatce, a dźwignia sprzęgła w przerzutce się urwała. Było sporo z buta, ale pewnie i tak by było bo tylne koło na TB i tak buksowało pod górę.

jarek

• Administrator
  • Hero Member
Odp: Bodzentyn
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2017, 09:39:08 am »

Dawno nie byłem tak poobcierany - jak widać omijanie kałuż kończyło się jeżdżeniem po krzakach. Rower ciężko było wyczyścić z trawy. No i jeszcze nie jeździłem po błotnistym rżysku - do pewnego miejsca pod górę jakoś szło nawet z blatu - trzeba było wybierać miejsca po których jechał kombajn i jakoś dawało się jechać  8). Nawet uciekłem tam goniącemu mnie zawodnikowi.

jarek

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2017, 08:37:58 pm »

A i jeszcze jedno najlepsze do zjeżdżania jest żółte błoto  8).

Gosia

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 21, 2017, 09:33:17 pm »

Jarku, co Cię podkusiło w taką pogodę tam jechać :o
przecież ta blotna rzeź była do przewidzenia!! ?

jarek

• Administrator
  • Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 22, 2017, 10:08:07 am »

Jak wyjeżdżałem to nie padało a prognozy się zmieniały  :). W sumie gorzej by było zostać w domu a pogoda byłaby do jechania.